Gizemli Olaylar ve Gizemli Hikayeler

Yaşanmış sıra dışı hikayeleriniz paylaşılmaktadır.

ata Sporumuz :)
 kepçe izlemek
Site İçi Arama Yapın
Language

 English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese SimplifiedVATAN SAĞOLSUN

Şehitim Sen Rahat Uyu

Üyelik Girişi
Gizemli Hikayeler
Site Haritası
Bir Ufo Gördüm Sanki

 Ufo

Bir ufo gördüm sanki diyen Kayserili vatandaşımız hemen fotoğrafını çekmiş. Her ne kadar ne olduğu tam anlaşılamamış olsada bu resimdeki görüntüler gerçektir.

Hürriyet

HİKAYENİZİ PAYLAŞIN BURADA BULUNSUN

Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

ORHAN AFACAN (04/06/2015 22:53)
Konu : CAN BOĞAZA GELİNCE NE YAPARSIN
Mesaj : Can Boğaza Gelince Ne Yaparsın
Ansızın boğaza canın gelince
Nereye bakarsın, neler yaparsın?
Ölüm durumunu aklın bilince
Nereye bakarsın, neler yaparsın?

Eşin, yavrun, dostun çoğu başında.
Dua yarışında, su telaşında.
Bir hareket yok gözünde, kaşında.
Nereye bakarsın, neler yaparsın?

Gözlerin tekbir yere odaklanmış,
Aradığın neyse sanki saklanmış
“İyileş “diye çok şey adaklanmış
Nereye bakarsın, neler yaparsın?

Geçtimi aklından hayat filimin
Faydası yok, gördün gücün, ilimin.
Orhan zamanıdır gönül dilimin.
Nereye bakarsın, neler yaparsın?


ORHAN AFACAN
İZMİR-VAKİA SUR. AYET-83
trabzonlu zahide (29/05/2015 13:58)
Konu : nihhaahahahaaa
Mesaj : elektriğin kesilmesi sebebiyle yakılan muma, hiç dikkat çekmeden yaklaşan kedinin ''bu alev nası kokuyo la acaba?'' diye merak etmesi.

''annaaam yancak ciyaakk pissst paşaa hööö'' diye yerimden zıpladığımda çok geçti. o iki saniyede bizimki çoktan yüzünün sol tarafındaki bıyık ve kaşlarını yakıp, korkuyla kaçmıştı. üç buçuk yaşında eşek kadar adam oldu halbuki... çok korumacı davrandım galiba bu yaşına kadar. gerizekalı çok komik görünüyor şimdi. yüzüne karşı gülünce saldırma huyu olduğundan, kuytuda köşede çaktırmadan gülüyorum. üç yıldır uzattığı pala bıyıklar gitti, üzerine tek kaş kaldı yavrucak. gergin biraz tabii.
ebral fatma (29/05/2015 13:44)
Konu : ha şu bizum Karadenuz varyaaa
Mesaj : Küçük Temel babasına sormuş:
- Baliklar neden konuşamayi?
Babası da kendince açıklamış:
- Haçan sok kafani suya anlarsun!...
:DDDDDDD
pınar (29/05/2015 13:28)
Konu : trabzon 1967
Mesaj : Lokantada bir adam garsona seslenmiş; "Bana bir pilav... Üzerine de et!" Temel biraç masa geride kedi kendine cık cık yapmış; "Ula garson" demiş. "Pana ta pilav ama üzerune etma!..."
zeren damla (29/05/2015 13:25)
Konu : temelum benum
Mesaj : Temel ayakkabı mağazasına gidip yeni bir ayakkabı almış. Satış personeli "Beyefendi bilginiz olsun ayakkabı ilk bir hafta biraz sıkabilir" diye Temel'i uyarmış.
Temel de ayakkabıyı alıp çıkmış. Aldığı ilk hafta da giymemiş.
zamiyanak oxgordin (27/05/2015 17:07)
Konu : zdhkml
Mesaj : I BELİEVE EBRAL FATMA...
ebral fatma (27/05/2015 17:03)
Konu : limandaki varlık
Mesaj : Benim babam yük gemisinin kaptanıdır.yaz tatilinde babamla birlikte yolculuğa hazırlanıyorduk.limandaki kutuların tam solundaydım. kutulara bakarken birden arasından sarı birşey uçarak geçti ve ardından siyah gölgemsi bir varlık geçti. korkudan gıkım çıkmıyordu bile . tam çığlık çığlığa kaçacakken daha arkamı dönmeden arkamdan SAKIN diye bir buğultulu ses geldi korkum daha artmıştı tam kaçacakken SAKINN! AKLINDAN BİLE GEÇİRME diye bir daha ses geldi. çöplüğün arkasına geçtim ve babamı çağırdım babam geldiğinde şaşkın bir ifadeyle bakıyordu ona herşeyi anlattım ama bana inanmadı ve SEN DAHA BİR ÇOCUKSUN,HAYAL DÜNYANA BAYILIYORUM FATMA dedi ve alaycı bir şekilde gülmeye başlamıştı. tam o sırada babamın arkasında aynı gölgemsi şeyi gördüm ve çığlık attım ama bana yine kimse inanmadı. biliyorum şimdi sizde inanmayacaksınız buna benim uydurduğumu ya da babamında dediği gibi deli olduğumu düşüneceksiniz ama Allahınızı severseniz inanın ben deli değilim ve bunu uydurmuyorum ama siz bilirsiniz umarım benim yaşadıklarımı ve gördüklerime şahit , tanık olmazsınız...
"Hikâyenin yayinlanmistir"
Editör Notu
pınar (27/05/2015 16:41)
Konu : ölü babam
Mesaj : Henüz ben 10 yaşımdayken babamı kaybetmiştim.Sonra biz annemle başka bir eve taşındık ve ben 6. sınıfa yeni bir okulda başlamaya hazırlanıyordum ve evimiz babamın gömülü olduğu taraftan mezarlıkla karşı karşıyaydı. Tam okula giderken ayakkabılarımın ipleri çözüldü ve eğilip tam bağlarken, başımı kaldırıp bakmamla babamı tam karşımda görmeyeyim mi? çok korkmuştum korkudan gıkım çıkmıyordu sadece öylece donakalmış bakıyordum. Bir an babam bana sadece gülümsedi ve el sallayıp mezarlığa girdi ve ortadan bi anda kayboldu bu sırada tabi ben çığlık ata ata sınıfıma girdim hala titriyordum öğretmenim, arkadaşlarım nolduğunu sorduysada cevap veremedim.Çünkü dilim tutulmuştu ve 2 gün boyunca hiç bir şekilde konuşamamıştım ve şu an hala kekeleyerek konuşuyorum...
"Mesajınız hikaye olarak yayinlanmistir"
Editör Notu
zeynep (27/05/2015 16:33)
Konu : zezey
Mesaj : lann ödüm bişeylerime karıştı korkuyorum ama yine de okuyorm nasıl biriyim yaa ama hikayelerine bayıldımm
Yasemin (27/03/2015 15:53)
Konu : Gizemli Ahırlar-4 (bahçe)
Mesaj : Kuzenimle evimizin önünde saklambaç oynuyorduk. Ebe sırası ona geldiğinde beni bulamayacağını düşündüğüm bahçe kapısının ardına gizlenerek sobelemek için zaman kollamaya başlamıştım. Aradan uzun zaman geçmiş ama kuzenim bulunduğu yerden uzaklaşmamış bişeyler mırıldanarak sağa sola voltalıyordu. Biraz sonra benim saklandığım yere doğru gelmeye başladığını gördüm ve iyice gizlendim. Bahçe kapısı açıldığında kuzenimin mırıldandığı şeyi duyabiliyordum. henüz anlamını bilmediğim bir kelimeyle bana hitap ediyor ismimi söylüyor ve Türkçe olarak ta beni yiyeceğini telaffuz ediyordu. Yanımdan geçerek aşağılarda bulunan elma bağına girdiğinde ben saklandığım yerden çıkmış arkasından bakıyordum. Artık bana yetişmesi imkansızdı ben sobeleyecektim ama o bi türlü ardına bakmadan uzaklaşıyordu. Ben de bahçeden çıkıp duvara ''sobe'' diye dokunup evimize annemlerin yanına gittim. O an gördüklerimden dehşete düştüm çünkü kuzenim çoktan beri eve girmiş yemek yiyorken ben bahçede kuzenim zannettiğim bi varlıkla zaman geçirmiştim
Yasemin (27/03/2015 15:29)
Konu : Gizemli Ahırlar-3
Mesaj : Gündüzleri yelelerini tarayıp tımar ettiğimiz atlarımızı ertesi sabah asla aynı vaziyette bulamayız. Yeleleri garip dolaşık biçeşit örgüyle örülmüş ve gece bağlı oldukları yerden çözülmüş olduklarının pek çok emaresinin olduğu farklı yerlerde nal izlerine rastlarız. Geceleri (AL KARISI) denen bi varlık tarafından sırtına binilerek ahırda dolaştırıldığı ve yelelerinin örüldüğüne inanılır. Pekçok gece nal seslerinin gelmesiyle aynı anda ahırda bulunan tüm hayvanların çılgınca seslenişlerini duyarız. tavuklar-horozlar gıdaklarken inekler böğürür koyunlar meleşir. Biz insanoğlunun gözüne görünmeyen o varlıkları gördükleri için korktukları için böyle davrandıklarını düşünürüz ve dualar ederek yorganlarımızın altına gömülürüz. Biliriz ki karanlık ve tenha olan her yer onların mekanıdır ve Kur'an-ı Kerim Ayetleri onların şerrinden bizi korur.
Yasemin (27/03/2015 15:04)
Konu : Gizemli Ahırlar-2
Mesaj : Yine birgün aynı yerde akşam vaktiydi. O yörelerde köylüler uyumadan önce son bir defa hayvanlarını kontrol edip herşeyin yolunda gittiğinden emin olduktan sonra iç rahatlığıyla uyumaya giderler. Ben ve annem ahıra gittik. Buzağılayacak inekleri kontrol eden annem samanlık tarafına geçerek benim olduğum yerde beklememi istedi. ahırlarda elektrik yoktu o zamanlar, akşamları gaz lambalarıyla girilirdi. Ben o loş ışıkta annemi beklerken aniden ahırın dış kapısı açıldı ve içeri benim yaşlarımda bir kız çocuğuyla annemin yaşlarında bir kadın girdi. Kadının başı eski filmlerdeki insanların tesettür şekli gibi alnı boydan boya altınlı bi yazma bağlamıştı. Bana ''''Sus'''' işareti yaptıktan sonra küçük kızın elinden tutarak ahırın diğer köşesinde bulunan kalın direklerden birine tırmanmaya başladılar ve taş duvarla tahta tavan arasında kayboldular. Annem korkmasın diye içerde bişey diyemedim ama ahırdan çıkınca gördüklerimi anneme ve herkese anlattım. Pek şaşıran olmadı çünkü o bölgede bu tür olaylar yıllardır yaşanır.
Yasemin (27/03/2015 14:48)
Konu : Gizemli Ahırlar-1
Mesaj : Sivas'ın Şarkışla ilçesinin K. köyünde esrarengiz pek çok olay yaşanmıştır ve yaşayan insanların da büyük çoğunluğu halen hayatta ve aklı başında insanlardır. Ben duyduklarımı değil bizzat yaşadığım birkaç olayı paylaşmak istiyorum. Dere mahalle denen yerde dört komşunun yanyana bitişik olan ahırları var. Ben çocukken oyun oynamak için sıcak yaz günlerinde ahıra gider oynardık. Hem gölge hem karanlık köşeleri ve hayvanların musurları harika saklambaç yerleriydi. O öğlen vakti yine koşarak ben önde diğer arkadaşlarım arkamda bizim ahıra girdik. O an açılan kapının arkasından uzun beyaz entarili ve başında kızıl sarığı olan bir adam önümüzden geçip kayboldu. Arkama dönüp ''Benim gördüklerimi siz de gördünüz mü?'' diyecektim ama döndüğümde diğerleri dışarı kapıya doğru hızla kaçıyorlardı. O an içimi saran korkuyla dizlerimin bağı çözülmüştü ve ben de çığlık atarak ordan kaçtım. Sesimizi duyan akrabalarımız olayı duyunca içeri girip her köşeyi aradı fakat bişey bulamadılar.
gizem cucu (10/03/2015 19:41)
Konu : yetkili
Mesaj : Çok saolun yaa ^_^
Gizem cucu (04/03/2015 20:38)
Konu : Yetkili
Mesaj : Ya artık yeni hikayeler yazabilrmisiniz lütfen - 😒 kaç gündür giriyorum hep eskiler 😒😝
"Tamam yarin güncelleme yapacagiz"
Editör Notu
samama (22/02/2015 18:18)
Konu : 1937qq
Mesaj : ruyamda evde insan olmadığında ses ve sızıltı geliyor
Akın (22/02/2015 13:08)
Konu : Gece Macerası 4
Mesaj : O kadar yol almamıza rağmen hala o ses geliyordu sanki hiç uzaklaşmamışız gibi yakınımızdan geliyordu..
Sesi babamda duyuyordu bu nedenle yaptığımız işi bırakıp hemen arabaya atladık yola koyulduk yaklaşık 12 buçuk civarında eve geldik yaşadığımız olayı pek önemsemesekte ilginç ve esrarengiz bir anımız olmuştu.
Akın (22/02/2015 13:05)
Konu : Gece Macerası 3
Mesaj : Birden ürperdim tüylerim diken diken oldu ve aklıma bin türlü şey gelmeye başladı...
Bizde bulunduğumuz yerden uzaklaşmak için arabaya atladık veri geri dönmeye başladık saate baktım 11i geçmişti, geldiğimiz yollarda hiçbir canlı karşımıza çıkmamıştı, koskoca dağda dal bile kıpırdamıyordu esrarengiz bir sessizlik hakimdi...
Yola devam ederken yan aynadan geriye baktığımda ay bembeyaz bir şekilde adeta dağın üzerine oturmuştu bu durum arabada olsakta türlerimi diken diken etmeye yetti, ilk yol sapağından geçtikten sonra ikinci yol sapağınada gelmiştik yolların kötü olması nedeniyle sürekli 1. viteste araba hararet yapmıştı bunun üzerine babam 2. viteste arabayı daha hızlı sürmeye başladı..
dört yol ayrımına geldikten sonra geldiğimiz yöne girdik. düz yoldan çıkıp dağın içine girince ortalığa esrarengiz bir siz hakimdi kısa bir yolculuktan sonra birden durduk.
Babam eve boş dönmeyelim diyerek devrilmiş bir sedir ağacından odun kesmeye başladık. Tam bu sırada beynimden vurulmuş gibi dona kaldım...
Akın (22/02/2015 12:55)
Konu : Gece Macerası 2
Mesaj : Bu yol kayalık bir alana çıktığından geri döndük ve aynı yol ayrımından sağa girdik bu yol bayağı zamandır kullanılmadığı yol ortasında büyüyen uzunca otlardan belli oluyordu ileride yol ikiye ayrıldı bu sefer sola girdik ama fazla gitmeden arabayı durdurup dışarı çıktık..
Ay henüz yükselmediği için karanlık iki dağ arasındaydık, babamın yanımda olmasından olacak ki hiçbir tedirginliğim yoktu ama az zaman sonra bir ses duymaya başladık bu ses sanki boş bir teneke sesiydi tan tan... diye ses ormanın içinden geliyordu, ormanın içinede bayağı eski görünen bir yol vardı sel suları tarafından epeyce aşındırılmış görünüyordu arabaya atladık sesin geldiği yöne doğru sürdük ama malum yoldan araba çıkmadı bizde durup biraz daha dinledik ses aynı şekilde devam ediyordu ikimizde duyuyorduk...
babam bunun vahşi hayvanları uzak tutmak için çobanların tenekeyi ağaca asarak yaptığı bir düzenek olabileceğini söylesede bana inandırıcı gelmedi çünkü yolun kullanılmadığı belliydi ve havada hiç rüzgar yoktu...
Bunu düşününce...
Akın (22/02/2015 12:47)
Konu : Gece Macerası 1
Mesaj : Yaşadığım bu olayın üzerinden bu kadar zaman geçerek anlatmamın tek sebebi dün okuduğum birkaç olayın vesile olması.
2012 yılının kasım ayıydı, babamla bir akşam saat 8den sonra gezintiye çıkmak için arabaya atladık bizim oralarda tavşan avıda meşhurdur bu sebeple yanıma av tüfeğinide aldım, uzun bir yolculuktan sonra en yakın merkeze 18-20 km uzaklıktaki bir yazlık yerleşim birimine vardık ama kış zamanı olduğu için kimsecikler yoktu yolumuza devam ettik, sapa bir yoldan dağın içine doğru yol almaya başladık derin yarıklı yoldan, orman içinde sabun gibi kayan yerlerden geçtikten sonra düz bir mevkiye vardık ama yolculuğumuz esnasında gökte ay tabak gibi yükselmişti tabi dolunay zamanıda tavşan olmuyordu.. Yolculuğumuzun ilginç yanı o kadar yol almamıza rağmen bir tane bile canlıya rastlamadık, hava açıktı en ufak rüzgar bile yoktu...
Yolculuğumuz devam ederken saatte 10''''a doğru yaklaşmıştı... Bir dört yol ayrımına vardık burdan sola girdikten sonra bir üç yol ayrımına daha vardık burdan da sola girdik...
 1 
Banner Reklamlar

Öğrencilerin Dikkatine

Üniversite sınavı sonucunda İstanbul'a gelen öğrenciler için ikinci el eşya adresi önermek istedik. Kaliteli ürünlerin uygun fiyata sunulduğu ve satmış oldukları tüm ikinci el eşyalara üç ay garanti veren firma öğrenci kelimesini duyduğu anda hertürlü kolaylığı sağlamaktadır. ikinci el eşya alanlar arasında sektörün en uzun soluklu firması olan günay ikinci el öncelikle müşteri menuniyeti istemektedir. Sizde 2.el eşya almak veya satmak için günay ikinci eli arayabilirsiniz. 

www.ikincielesyaalanyer.com

 http://www.ikincielesyaalanyer.com

Uzaylılar Gerçekmi

 uzaylılar var mı

Uzaylılar var mı ? yok mu ? Biz bunu düşünürken Sözde Uzaylılar,uzaydan veya farklı bir yerden bizi izleyip ne kadar da gülüyorlardır. Çünkü adamlar ışık hızında gemiler le geliyorlar. Ve hızla yok oluyorlar. Biz hala onları bulmaya çalışalım adamlar son teknolojiyi kullanıyorlar. Tabi eğer varsalar

Başları Dönmüyormu?

semazen

Siz hiç sema gösterisi izlediniz mi bilmiyorum ama ben bu konuya çok merak saldım. Ve Konya'da öğrencilik hayatım boyunca en az 50 sefer gittim izledim. En sonunda semazen biri ile sohbet ettim ve merak ettiklerimi sordum.

Onlar bu işi para kazanmaktan öte Allah aşkı için yaptıklarından her dönüşte onlar Çarkediş diyorlar. Allah diyerek kendilerinden geçiyorlarmış. Kollarını ilk açtıklarında lale gibi oluyorlar. Ebced hesabına göre Allahı eller ve vucud zikretmiş oluyor. Durum böyle olunca ne baş dönmesi kalıyor. Nede Dünya

Cuma Namazları

 cuma namazları

Cuma Namazları eskiden sadece büyük camilerde kılınırmış. Bu sebeple bir çok camide hutbe yokmuş. Çünkü insanlar vakit namazlarını küçük camilerde kıldıkları için Cuma günleri tüm ahali bir araya gelerek büyük camilerde namaz kılarlarmış böylelikle bir haftadır görüşemeyen insanlar birbirlerini görürlermiş. Cumanız Mübarek Olsun