Gizemli Olaylar ve Gizemli Hikayeler

Yaşanmış sıra dışı hikayeleriniz paylaşılmaktadır.

ata Sporumuz :)
 kepçe izlemek
Site İçi Arama Yapın
Language

 English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese SimplifiedVATAN SAĞOLSUN

Şehitim Sen Rahat Uyu

Üyelik Girişi
Gizemli Hikayeler
Site Haritası
Bir Ufo Gördüm Sanki

 Ufo

Bir ufo gördüm sanki diyen Kayserili vatandaşımız hemen fotoğrafını çekmiş. Her ne kadar ne olduğu tam anlaşılamamış olsada bu resimdeki görüntüler gerçektir.

Hürriyet
Öğrencinin İkinci El Eşyası

Yıllar önce üniversitede öğrenci iken başıma gelen ilginç olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Konya Selçuk Üniversitesini kazanmıştım. Birkaç arkadaş birleşip ev tutmaya karar verdik. Ancak sıfır eşya almak gerçekten çok pahalıya denk geliyordu. Düşünsenize 3 kişinin kalacağı bir evi döşemek hemde mutfağını eşyalarını sıfır almak, hiçte kolay değil nerden baksanız gene 2 ila 2,5 binlira demek. Bu sebeple bizde ev eşyalarımızı ikinci el eşya alan satan yerlerden almaya karar verdik. 

Konya'da Bosna Hersek diye bir mahalle var genellikle öğrenciler kalıyor. Burada öğrenciler için ikinci el eşya alıp satan esnaflar var. Bizde evimizi tuttuktan sonra ikinci el eşyacıya gittik ve komple evimizi oradan aldığımız eşyalarla döşedik. Yaklaşık 500 liraya tüm ihtiyaçlarımızı gidermiş olduk. Ama bizim için esrarengiz olaylar eşyaları aldıktan bir hafta sonra başladı.

Çünkü bizim aldığımız halı bir adamın annesinden hatıraymış ve karısı haberi yokken satmış. Adam yana yakıla bizi arıyor. Neyse 2.el eşyacıdan telefonumuzu almış. Adamla görüştüm. Adam durumu izah etti bende hayhay dedim gelip alabilirsiniz. Neyse adam bize geldi. Öğrenci olduğumuzuda görünce halimize acıdı ve halıyı almaktan vazgeçti. Evde bu halı öyle bir köşede duracağına siz burada kullanın hemde anacığım sevap kazanır dedi. Bize yıl boyunca yardımda bulundu. Bizde o halıyı bizden sonra gelen öğrenci arkadaşlara öylesine verdik. Umarız onlarda bizim gibi yaparlar.

  
30612 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Banner Reklamlar

Öğrencilerin Dikkatine

Üniversite sınavı sonucunda İstanbul'a gelen öğrenciler için ikinci el eşya adresi önermek istedik. Kaliteli ürünlerin uygun fiyata sunulduğu ve satmış oldukları tüm ikinci el eşyalara üç ay garanti veren firma öğrenci kelimesini duyduğu anda hertürlü kolaylığı sağlamaktadır. ikinci el eşya alanlar arasında sektörün en uzun soluklu firması olan günay ikinci el öncelikle müşteri menuniyeti istemektedir. Sizde 2.el eşya almak veya satmak için günay ikinci eli arayabilirsiniz. 

www.ikincielesyaalanyer.com

 http://www.ikincielesyaalanyer.com

Uzaylılar Gerçekmi

 uzaylılar var mı

Uzaylılar var mı ? yok mu ? Biz bunu düşünürken Sözde Uzaylılar,uzaydan veya farklı bir yerden bizi izleyip ne kadar da gülüyorlardır. Çünkü adamlar ışık hızında gemiler le geliyorlar. Ve hızla yok oluyorlar. Biz hala onları bulmaya çalışalım adamlar son teknolojiyi kullanıyorlar. Tabi eğer varsalar

Başları Dönmüyormu?

semazen

Siz hiç sema gösterisi izlediniz mi bilmiyorum ama ben bu konuya çok merak saldım. Ve Konya'da öğrencilik hayatım boyunca en az 50 sefer gittim izledim. En sonunda semazen biri ile sohbet ettim ve merak ettiklerimi sordum.

Onlar bu işi para kazanmaktan öte Allah aşkı için yaptıklarından her dönüşte onlar Çarkediş diyorlar. Allah diyerek kendilerinden geçiyorlarmış. Kollarını ilk açtıklarında lale gibi oluyorlar. Ebced hesabına göre Allahı eller ve vucud zikretmiş oluyor. Durum böyle olunca ne baş dönmesi kalıyor. Nede Dünya

Cuma Namazları

 cuma namazları

Cuma Namazları eskiden sadece büyük camilerde kılınırmış. Bu sebeple bir çok camide hutbe yokmuş. Çünkü insanlar vakit namazlarını küçük camilerde kıldıkları için Cuma günleri tüm ahali bir araya gelerek büyük camilerde namaz kılarlarmış böylelikle bir haftadır görüşemeyen insanlar birbirlerini görürlermiş. Cumanız Mübarek Olsun