Gizemli Olaylar ve Gizemli Hikayeler

Yaşanmış sıra dışı hikayeleriniz paylaşılmaktadır.

ata Sporumuz :)
 kepçe izlemek
Site İçi Arama Yapın
Language

 English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese SimplifiedVATAN SAĞOLSUN

Şehitim Sen Rahat Uyu

Üyelik Girişi
Gizemli Hikayeler
Site Haritası
Bir Ufo Gördüm Sanki

 Ufo

Bir ufo gördüm sanki diyen Kayserili vatandaşımız hemen fotoğrafını çekmiş. Her ne kadar ne olduğu tam anlaşılamamış olsada bu resimdeki görüntüler gerçektir.

Hürriyet

Hz. Eyyup Peygamber

Allhuteala Eyyup aleysselama pek çok cocuk, sürüler halinde hayvanlar, bağlar ve bahçeler ihsan etmiştir. Şam tarafında sayısız mal ve mülkü vardı. Çiftliklerinde çalışan insanların sayısı binlerle hesaplanıyordu. Bu kadar mal mülkü vardı. Ancak o hiçbir zaman Allah yolundan alı koyulmadı. Eyyup peygamber daima Allahın bu sonsuz nimetlerine karşı şükrediyordu.

Eyup peygamber misafirleri, fakirleri, düşkünleri gözetip kolluyordu. Onlara hertürlü yardımı yapıyordu. 

Eyyup aleyselama Şam civarında yaşayan insanları irşad etmesi için peygamberlik vazifesi verilmiştir. Eyyup aleysselamında her peygamberde olduğu gibi çok güzel vasıfları vardı. Kuranda zikredilen vasıflarından bazıları:

Sabırlıydı

"Doğrusu biz onu sabırlı bulduk"

Çok güzel ve iyi bir kuldu

"O ne güzel kuldu"

Her işinde Allahın rızasını gözetirdi.

"Gerçekten Eyyup daima allah'a yönelirdi"

Hz. Eyyubun hem zengin olup hemde Allahı çokca şükr etmesini iblis çekemedi. Çünkü Şeytan Adem aleysselam yaratıldığından beri İnsanı kıskanmıştır. Ve düşman olmuştur. Cennetten kovulan Şeytan, bu cezaya Allaha iman etmediği için uğramadı. Çünkü iblis, yüce Allahın yarattığı mülkünde yaşıyordu.Ona İmanı tamdı. Onun cehennemlik oluşuna sebep, imansızlık değil, Yüce Rabbin emrine isyanı idi. Kibir ve gururu onu bu duruma düşürmüştü.

İşte Hz. Eyyup Aleyyselamda teslimiyet vardı o sıkça şükrederdi. Şükürde teslimiyet vardır. şükrettikçe kibir ve gurur erir gider.

Hz. Eyyup peygamberin serveti sürekli büyümüş çokca çocukları olmuştu. Ancak şeytan bunu çekemeyerek. Onu Zengin olduğu için sağlıklı olduğu için Allaha şükrediyor diyerek kıskandı. 

Bunun üzerine Allahuteala  Teslimiyet örneği sabır örneği Eyyup Peygamberi büyük bir imtihana tutmuştur.

Allahuteala Eyyup peygamberden maddi imkanların hepsini teker teker aldı. 

Sürülerini, bağ ve bahçelerini, çocuklarını hatta oturduğu evini bile elinden aldı.

Hz. Eyyup bunun bir imtihan olduğunu biliyordu ve hiç telaş etmiyordu. Allah ona sancılı bir hastalık verdi. Bu hastalık kendisine acı ve ızdırap veriyordu. Hz. Eyyup bütün herşeyini kaybetmişti. Artık çalışamıyordu bile buna rağmen kimseye minnet etmedi hep şükretti. 

Ruhul Beyan Tefsirinin bildirdiğine göre: Kıyamet gününde bir kul getirilir.

- Beni sana kulluktan ne alıkoydu ? Denilir. 

Kul:

- Yarabbi beni mübtela kıldın. başıma bir sürü amirler diktin. Beni sana ibadetten alıkoydular, der. O kula Yusuf aleysselamın zindandaki ubidiyeti misal olarak getirilir ve:

- Sen Yusuf kulumun düştüğü sıkıntıdan daha fazla mı sıkıntı içinde idin ? O zindanda iken dahi bir an bile ubidiyetinden gafil olmadı, denilir. Kul susturulup kusurunu itiraf eder.

Sonra bir zengin getirilir.

- Seni bana kulluktan, malını benim yolumda infaktan alıkoyan ne idi ? Denilir. 

- Ya Rabbi malımın çokluğu beni meşgul etti, der.

Ona da Süleyman Aleysselam misal getirilerek:

- Sen Süleyman kulumdan da mı zengin idin ?

Onu niye o kadar malı mülkü meşkul etmedi ? Denilir.

Sonra bir hasta getirilir. 

- Seni bana kulluktan alı koyan nedir ? Denilir

- Ya Rabbi bana hastalık belası verdin,  der

- Senin bela ve hastalığın Eyyub'unkinden daha mı zararlı ve şiddetli idi ? Onun müthiş hastalığı niye kendisini meşgul etmedi ?

Sonra isyanı sebebi ile Allahın Rahmetinden ümidini kestiği için ibadeti terkeden birisi getirirlir. 

- Sen Firavundan daha mı fazla isyan ettin ? O bile benim herşeyi kuşatmış rahmetimden ümidini kesmedi ve boğulurken de olsa Kelime-i Tevhidsi söyledi, denilir. 

Neyse biz Hz. Eyyup peygambere tekrar gelelim eyyup aleysselamın bu zorlu döneminde hanımı hiç yanlız bırakmamıştır.

Eyyup aleysselamın hastalığı sırasında her seher vakti Yüce Allahın vahyine mahsar oluyordu.  Ona şöyle diyordu:

Habibim Eyyup ne haldesin ?

Eyyup peygamber Rab'bin bu yüce kelamını işitince kendinden geçer, mest olurdu. Hatalığını ağrılarını unuturdu. Bu arada Eyyup peygambere şeytanın hasedi arttıkça artıyordu. Ona vesvese veriyordu. Ona hertürlü oyunu yapıyordu. Eyyup peygamber Şeytanın şerrinden Allaha sığınıyordu. Yüce Allahta onun sabır derecesini daha çok arttırdı. 

Hz. Eyyup peygamberin hastalığı rivayete göre 13 veya 18 yıl sürmüştür. Bu süre zarfında asla ah etmemiş isyana yönelmemiştir. Bir dönem hanımı rabbine dua etsen sana sağlık verse dedi. Bunu üzerine Eyyup peygamber 80 sene bolluk va rahat içinde yaşadım. Utanırım nasıl söylerim demiştir. 

Bir müddet sonra hastalığı iyice kötüleşti artık kalbende zikr ettmekte zorlanmaya başlamıştı. Ve Eyyyup peyghamber ibadetten geri kalmak endişesine kapıldı.

Cenab-ı hakka şöyle yalvardı:

- Ya rabbi, zarar bana dokundu. Lisasen zikrine ve kalben ubidiyetime zarar veriyor. Sen merhametlilerin en merhametlisisin. 

Nihayet imtihan vakti sona ermişti. Allahtan vahiy gelmişti. " AYAĞINI YERE VUR" 

Hz. Eyyup bu ilahi emirle ayağını hemen yere vurdu. Bird ebaktıki yerden sıcak ve soğuk su fışkırmaya başladı. " İşte yıkanılacak ve içilecek bir su" 

Bu su ile bolbol yıkandı çok ca içti. Ve eski sıhhatine kavuştu.  Cenab-ı Hak malını mülkünü tekrar geri verdi. Çoluk cocuk verdi. 

İnaşallah kısa bir süre sonra yazımızın devamı gelecek 

Eyyup peygamberin mucizeleri yazılacak 

gümüşleriniz alınır


Yorumlar - Yorum Yaz
Banner Reklamlar

Öğrencilerin Dikkatine

Üniversite sınavı sonucunda İstanbul'a gelen öğrenciler için ikinci el eşya adresi önermek istedik. Kaliteli ürünlerin uygun fiyata sunulduğu ve satmış oldukları tüm ikinci el eşyalara üç ay garanti veren firma öğrenci kelimesini duyduğu anda hertürlü kolaylığı sağlamaktadır. ikinci el eşya alanlar arasında sektörün en uzun soluklu firması olan günay ikinci el öncelikle müşteri menuniyeti istemektedir. Sizde 2.el eşya almak veya satmak için günay ikinci eli arayabilirsiniz. 

www.ikincielesyaalanyer.com

 http://www.ikincielesyaalanyer.com

Uzaylılar Gerçekmi

 uzaylılar var mı

Uzaylılar var mı ? yok mu ? Biz bunu düşünürken Sözde Uzaylılar,uzaydan veya farklı bir yerden bizi izleyip ne kadar da gülüyorlardır. Çünkü adamlar ışık hızında gemiler le geliyorlar. Ve hızla yok oluyorlar. Biz hala onları bulmaya çalışalım adamlar son teknolojiyi kullanıyorlar. Tabi eğer varsalar

Başları Dönmüyormu?

semazen

Siz hiç sema gösterisi izlediniz mi bilmiyorum ama ben bu konuya çok merak saldım. Ve Konya'da öğrencilik hayatım boyunca en az 50 sefer gittim izledim. En sonunda semazen biri ile sohbet ettim ve merak ettiklerimi sordum.

Onlar bu işi para kazanmaktan öte Allah aşkı için yaptıklarından her dönüşte onlar Çarkediş diyorlar. Allah diyerek kendilerinden geçiyorlarmış. Kollarını ilk açtıklarında lale gibi oluyorlar. Ebced hesabına göre Allahı eller ve vucud zikretmiş oluyor. Durum böyle olunca ne baş dönmesi kalıyor. Nede Dünya

Cuma Namazları

 cuma namazları

Cuma Namazları eskiden sadece büyük camilerde kılınırmış. Bu sebeple bir çok camide hutbe yokmuş. Çünkü insanlar vakit namazlarını küçük camilerde kıldıkları için Cuma günleri tüm ahali bir araya gelerek büyük camilerde namaz kılarlarmış böylelikle bir haftadır görüşemeyen insanlar birbirlerini görürlermiş. Cumanız Mübarek Olsun