Gizemli Olaylar ve Gizemli Hikayeler

Yaşanmış sıra dışı hikayeleriniz paylaşılmaktadır.

ata Sporumuz :)
 kepçe izlemek
Site İçi Arama Yapın
Language

 English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese SimplifiedVATAN SAĞOLSUN

Şehitim Sen Rahat Uyu

Üyelik Girişi
Gizemli Hikayeler
Site Haritası
Bir Ufo Gördüm Sanki

 Ufo

Bir ufo gördüm sanki diyen Kayserili vatandaşımız hemen fotoğrafını çekmiş. Her ne kadar ne olduğu tam anlaşılamamış olsada bu resimdeki görüntüler gerçektir.

Hürriyet

Dünaynın Yaradılışı

Allah herşeyi sırası ile yaratmıştır. Hergün farklı birşeyin yaratıldığını bilmekteyiz. Perşembe günü Hayvanları yaratıp onları Dünyaya yaymıştır.

Cuma günü İlk İnsan Hz. Adem AS. Yaratmıştır. Gökler ve yeryüzü ilk başta gaz halindeyken Allah ikisini birbirinden ayırmıştır. Bunu Kuran-ı Kerimde şöyle bildirmektedir: " O kafir olanlar görmediler mi ki gökler ve yer bitişik bir halde iken biz onları ayırdık. Hayatı olan herşeyi sudan yarattık. Hala inanmıyorlar mı ? (Enbiya 21/30)

Yedi gögü ve yerden de bir o kadarını yaratan Allahtır (Talak 65/12)

Yer yüzüne insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik. Doğru gitsinler diye geniş yallar varettik. (  Enbiya 21/31)

Allah göklere ve yere buyurdu:

İsteyerek veya istemeyerek buyruğuma gelin. İkisi birden cevap verdiler. İsteyerek geldik

Allahu teala gökleri yedi tabaka olarak yarattı. Samanyolu sisteminde yer alan yıldızlar. En alt tabakada yer almaktadır.

Yakın göğü yıldızlarla donattık ve bozulmaktan koruduk. İşte bu bilen, güçlü olan Allahın kanunudur.  ( Fussilet)

Allah CC. Melekleri Nudan Işıktan yaratmıştır. Melekler kanatlı ( Fatır 35)

İtaatkar, kanatlıdırlar ( Fatır 35)

Nesilleri yoktur.

Sonra Cinleri Alevli Ateşten yarattı. Cinler meleklerin aksine: Erkeklik ve dişilikleri vardır. Yerler içerler, İnanları ile inanmayanları vardır. Şeytanda Cinlilerdendir.

Sonra Hayvanları sudan yarattı. 

Daha sonra Allah insanı yarattı. Muhakak biz insanı kara topraktan yarattık. (Hıcr 15)

Allah Ademi topraktan yarattı. Sonra ona ol dedi. ve can verdi.

Dünyanın yaradılışı kısaca bu şekildedir. Detaylı bilgi için vermiş olduğumuz surelere bakabilirsiniz

Banner Reklamlar

Öğrencilerin Dikkatine

Üniversite sınavı sonucunda İstanbul'a gelen öğrenciler için ikinci el eşya adresi önermek istedik. Kaliteli ürünlerin uygun fiyata sunulduğu ve satmış oldukları tüm ikinci el eşyalara üç ay garanti veren firma öğrenci kelimesini duyduğu anda hertürlü kolaylığı sağlamaktadır. ikinci el eşya alanlar arasında sektörün en uzun soluklu firması olan günay ikinci el öncelikle müşteri menuniyeti istemektedir. Sizde 2.el eşya almak veya satmak için günay ikinci eli arayabilirsiniz. 

www.ikincielesyaalanyer.com

 http://www.ikincielesyaalanyer.com

Uzaylılar Gerçekmi

 uzaylılar var mı

Uzaylılar var mı ? yok mu ? Biz bunu düşünürken Sözde Uzaylılar,uzaydan veya farklı bir yerden bizi izleyip ne kadar da gülüyorlardır. Çünkü adamlar ışık hızında gemiler le geliyorlar. Ve hızla yok oluyorlar. Biz hala onları bulmaya çalışalım adamlar son teknolojiyi kullanıyorlar. Tabi eğer varsalar

Başları Dönmüyormu?

semazen

Siz hiç sema gösterisi izlediniz mi bilmiyorum ama ben bu konuya çok merak saldım. Ve Konya'da öğrencilik hayatım boyunca en az 50 sefer gittim izledim. En sonunda semazen biri ile sohbet ettim ve merak ettiklerimi sordum.

Onlar bu işi para kazanmaktan öte Allah aşkı için yaptıklarından her dönüşte onlar Çarkediş diyorlar. Allah diyerek kendilerinden geçiyorlarmış. Kollarını ilk açtıklarında lale gibi oluyorlar. Ebced hesabına göre Allahı eller ve vucud zikretmiş oluyor. Durum böyle olunca ne baş dönmesi kalıyor. Nede Dünya

Cuma Namazları

 cuma namazları

Cuma Namazları eskiden sadece büyük camilerde kılınırmış. Bu sebeple bir çok camide hutbe yokmuş. Çünkü insanlar vakit namazlarını küçük camilerde kıldıkları için Cuma günleri tüm ahali bir araya gelerek büyük camilerde namaz kılarlarmış böylelikle bir haftadır görüşemeyen insanlar birbirlerini görürlermiş. Cumanız Mübarek Olsun