Gizemli Olaylar ve Gizemli Hikayeler

Yaşanmış sıra dışı hikayeleriniz paylaşılmaktadır.

ata Sporumuz :)
 kepçe izlemek
Site İçi Arama Yapın
Language

 English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese SimplifiedVATAN SAĞOLSUN

Şehitim Sen Rahat Uyu

Üyelik Girişi
Gizemli Hikayeler
Site Haritası
Bir Ufo Gördüm Sanki

 Ufo

Bir ufo gördüm sanki diyen Kayserili vatandaşımız hemen fotoğrafını çekmiş. Her ne kadar ne olduğu tam anlaşılamamış olsada bu resimdeki görüntüler gerçektir.

Hürriyet

Eyyüp Sultan Hz Sırrı

Efendimizden 4 asır önce yaşamış olan Zamanın Yemen hükümdarı Melik Esad'a iki Hristiyan Bilge gelerek. Allahın Habibi,İki Cİhan Güneşi Hz. Muhammet Mustafa SAV. Geleceğini haber vermişlerdir.

Resulullah efendimizn üstün vasıflarını ve teşrifini bu iki bilginden öğrenen Melik Esad, mübarek yüzünü görmeden Hz. Muahmmed'e aşık oldu. Lakin O'nu görmesi mümkün değildi. Çünkü Hz. İsa'nın verdiği habere göre Son Peygamber'in gelmesine yaklaşık 400 sene vardı.Melik Esad: Hiç olmassa O'nun Zuhûr edeceği yeri söyleyin de bir nişan bırakayım dedi.Hristiyan alimleri bu ısrar üzerine anlatttılar.

Mekke'de doğacaktır. Orada kendisine peygamberlik gelecektir.Mekke'de kavminden eza gördüğü zaman Allah'ın emri ile Medine'ye Hicret edecektir. Dinin esaslarını'da burada açıklayacaktır. Onun dini Doğudan Batıya kadar yayılacaktır. Dünyayı İman Nuru ile dolduracaktır. Küfrü ve karanlığı aydınlatacaktır. Ve orada ebedi alemi teşrif edecektir. Bu haberi alan Melik Esad, Rasullah aşkıyla yanarak Mekeye gelip Kabeyi Ziyaret etti. Ve Kabeye sitare denilen ilk örtüyü örten de Esad'dır.

Mekke ve Medine'de bol bol hayır ve hasanatta bulundu. Medinede bir ev satın alarak çocuklarından birini buraya yerleştirdi.Oğluna birde mektup bıraktı. Ve mektup Şöyle idiYa Resurullah senin vasıflarını, dinini, şevketini, ümmetinin cümle ümmetlerden hayırlı olup Allah katında cümleden makbul ve mükerrem olduğunu ehl-i kitaptan işittim. Ancak zaman-ı saadetine erişmek mümkün olmadığı, ömrüm buna vefa etmediği için zaruri olarak Cenab-ı Saadet- meabınız'dan niyaz ederim, beni kabul buyurn. Kıyamet günü sancağımız altına alarak ümmetiniz arasına katın.
Mektubu anberle birkaç yerinden mühürlerdi, ipeklere sarıp, küçük bir kaba yerleştirip. Oğluna teslim etti. Vasiyeti Şöyleydi:' Ömrün tamam olduğu zaman bu kutuyu çocuğuna teslim et. Oda kendi çocuğuna teslim etsin. Taki Muahmmet Mustafa (SAV) Nübüvvet ve Risaletle şereflenip kavminin eziyetinden dolayı buraya hicret edip Medine'ye teşrif buyurduğu zaman, kendisine verilmek üzere bu kutuyu birbirinize teslim edersiniz. Ebu Eyyub el Ensari ( Halid Bin Zeyd) Melik Esad'ın yedinci göbekten torunudur. Mektubun bulunduğu kutu'da kendinde idi

gümüşleriniz alınır


Yorumlar - Yorum Yaz


Banner Reklamlar

Öğrencilerin Dikkatine

Üniversite sınavı sonucunda İstanbul'a gelen öğrenciler için ikinci el eşya adresi önermek istedik. Kaliteli ürünlerin uygun fiyata sunulduğu ve satmış oldukları tüm ikinci el eşyalara üç ay garanti veren firma öğrenci kelimesini duyduğu anda hertürlü kolaylığı sağlamaktadır. ikinci el eşya alanlar arasında sektörün en uzun soluklu firması olan günay ikinci el öncelikle müşteri menuniyeti istemektedir. Sizde 2.el eşya almak veya satmak için günay ikinci eli arayabilirsiniz. 

www.ikincielesyaalanyer.com

 http://www.ikincielesyaalanyer.com

Uzaylılar Gerçekmi

 uzaylılar var mı

Uzaylılar var mı ? yok mu ? Biz bunu düşünürken Sözde Uzaylılar,uzaydan veya farklı bir yerden bizi izleyip ne kadar da gülüyorlardır. Çünkü adamlar ışık hızında gemiler le geliyorlar. Ve hızla yok oluyorlar. Biz hala onları bulmaya çalışalım adamlar son teknolojiyi kullanıyorlar. Tabi eğer varsalar

Başları Dönmüyormu?

semazen

Siz hiç sema gösterisi izlediniz mi bilmiyorum ama ben bu konuya çok merak saldım. Ve Konya'da öğrencilik hayatım boyunca en az 50 sefer gittim izledim. En sonunda semazen biri ile sohbet ettim ve merak ettiklerimi sordum.

Onlar bu işi para kazanmaktan öte Allah aşkı için yaptıklarından her dönüşte onlar Çarkediş diyorlar. Allah diyerek kendilerinden geçiyorlarmış. Kollarını ilk açtıklarında lale gibi oluyorlar. Ebced hesabına göre Allahı eller ve vucud zikretmiş oluyor. Durum böyle olunca ne baş dönmesi kalıyor. Nede Dünya

Cuma Namazları

 cuma namazları

Cuma Namazları eskiden sadece büyük camilerde kılınırmış. Bu sebeple bir çok camide hutbe yokmuş. Çünkü insanlar vakit namazlarını küçük camilerde kıldıkları için Cuma günleri tüm ahali bir araya gelerek büyük camilerde namaz kılarlarmış böylelikle bir haftadır görüşemeyen insanlar birbirlerini görürlermiş. Cumanız Mübarek Olsun