Gizemli Olaylar ve Gizemli Hikayeler

Yaşanmış sıra dışı hikayeleriniz paylaşılmaktadır.

ata Sporumuz :)
 kepçe izlemek
Site İçi Arama Yapın
Language

 English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese SimplifiedVATAN SAĞOLSUN

Şehitim Sen Rahat Uyu

Üyelik Girişi
Gizemli Hikayeler
Site Haritası
Bir Ufo Gördüm Sanki

 Ufo

Bir ufo gördüm sanki diyen Kayserili vatandaşımız hemen fotoğrafını çekmiş. Her ne kadar ne olduğu tam anlaşılamamış olsada bu resimdeki görüntüler gerçektir.

Hürriyet

Sultanın İşi Ne

Sultanın İşi Ne

Zamanın birinde sultan mahmut tebdili kıyafet veziri ile birlikte çarşıya çıkmışlar. Tedbili kıyafet ( Halk gibi giyinmek demek ) Halkın içine karışmışlardır. Çarşı pazar dolanmışlar kahvelerde halkın nabzını yoklamışlar. Halk farketmeden sarayın hakkında padişah hakkında halk ne düşünüyor. Bunu dinlemişler. Derken öğle vakti yolda bir ceset bulmuşlar. Bu cesete kimse yaklaşmıyormuş. Sultan vezire demiş sor bakalım kimmiş kimin nesiymiş ? Vezir kime sorduysa çok iyi nallındır. Ancak kazandığını akşam leyin içki alarak harcar. Eve kadın atar. Hergün içki ile eve gider. Camiye gittiğini gören olmamıştır. Sizde uzak durun demişler ve çekip gitmişler.
Vezir Sultanın yanına gelip hünkarım bu adam çok iyi bir nallınmış ancak kazandığını içkide kadında harcarmış hergün eve kadın götürürmüş. Gelin bizde uzak duralım demiş.Hünkar olurmu öyle şey benim tebam demiş ve bu cenazeyi burda bırakamayız. Defnetmeliyiz demiş. Vezir iyide kim yıkayacak ? Demiş. Sultan ben yıkarım demiş. Vezir iyi o zaman şu arkalarda bir mescid olacaktı oraya götürelim deyince Sultan olurmu öyle şey sen ölseydin cenazenin nereden kalkmasını isterdin demiş. Vezir Sultan Ahmet, Süleymaniye veya Fatih camiinden kalkmasını isterdim demiş. Sultan Mahmut; Sultan Ahmet ve Süleymaniye olmaz devlet erkanı var bizi tanır. Fatih camiinden kaldıralım demiş. Vezir e nasıl götüreceğiz. Hadi bakalım sırtlan deyip Fatih caminin yolunu tutmuşlar.
Sultan gasilhanede cenazeyi yıkadıkça adamın yüzünde hafif bir tebessüm ve nûr doğmaya başlamış sultnaın ve vezirin kanı bir anda bu ayyaş dedikleri adama kanları kaynamaya başlamıştır.

Sultan Vezire git bir araştır bakalım varmı tanıdığı bir akrabası felan, Vezir düşmüş yollara sonra adamın evini bulmuş kapıyı vurmuş yaşlı bir kadın kapıyı açmış. Buyur etmiş Vezir eşiniz rahmetli oldu demiş. Kadın  hafif bir tebeesümle biliyordum demiş. Ve başlamış anlatmaya bizim bey elinde avucunda ne varsa yolda birinin elinde içki görse onu ondan satın alırdı. Gece sokakta iş için çıkan bir kadın görse onları kirlar eve getirir. Sizin vaktinizi ben satın aldım diyerek benim yanıma oturtur. Ben kuran okurdum onlarda dinlerlerdi. Bizimki hep uzakta iyi imamların arkasında namaz kılmak uğruna buralardaki camilere hiç gitmezdi. 

Bende bey bir gün öleceksin etrafında herkes sana düşman cenazeni yıkacak kimseyi bulamayacaksın dediğimde  gülerek Sultanın işi ne derdi.


Yorumlar - Yorum Yaz
Banner Reklamlar

Öğrencilerin Dikkatine

Üniversite sınavı sonucunda İstanbul'a gelen öğrenciler için ikinci el eşya adresi önermek istedik. Kaliteli ürünlerin uygun fiyata sunulduğu ve satmış oldukları tüm ikinci el eşyalara üç ay garanti veren firma öğrenci kelimesini duyduğu anda hertürlü kolaylığı sağlamaktadır. ikinci el eşya alanlar arasında sektörün en uzun soluklu firması olan günay ikinci el öncelikle müşteri menuniyeti istemektedir. Sizde 2.el eşya almak veya satmak için günay ikinci eli arayabilirsiniz. 

www.ikincielesyaalanyer.com

 http://www.ikincielesyaalanyer.com

Uzaylılar Gerçekmi

 uzaylılar var mı

Uzaylılar var mı ? yok mu ? Biz bunu düşünürken Sözde Uzaylılar,uzaydan veya farklı bir yerden bizi izleyip ne kadar da gülüyorlardır. Çünkü adamlar ışık hızında gemiler le geliyorlar. Ve hızla yok oluyorlar. Biz hala onları bulmaya çalışalım adamlar son teknolojiyi kullanıyorlar. Tabi eğer varsalar

Başları Dönmüyormu?

semazen

Siz hiç sema gösterisi izlediniz mi bilmiyorum ama ben bu konuya çok merak saldım. Ve Konya'da öğrencilik hayatım boyunca en az 50 sefer gittim izledim. En sonunda semazen biri ile sohbet ettim ve merak ettiklerimi sordum.

Onlar bu işi para kazanmaktan öte Allah aşkı için yaptıklarından her dönüşte onlar Çarkediş diyorlar. Allah diyerek kendilerinden geçiyorlarmış. Kollarını ilk açtıklarında lale gibi oluyorlar. Ebced hesabına göre Allahı eller ve vucud zikretmiş oluyor. Durum böyle olunca ne baş dönmesi kalıyor. Nede Dünya

Cuma Namazları

 cuma namazları

Cuma Namazları eskiden sadece büyük camilerde kılınırmış. Bu sebeple bir çok camide hutbe yokmuş. Çünkü insanlar vakit namazlarını küçük camilerde kıldıkları için Cuma günleri tüm ahali bir araya gelerek büyük camilerde namaz kılarlarmış böylelikle bir haftadır görüşemeyen insanlar birbirlerini görürlermiş. Cumanız Mübarek Olsun